301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 05:48
 
112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi ve Bilecik İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde Bahçelievler Mahallesindeki Sağlık Evi'nin 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak hizmet vermesi için protokol imzalandı.


Bilecik Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde yapılan ve daha önce İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne devri yapılan sağlık evi, imzalanan protokol ile Bahçelievler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Sanayi ve üniversite bölgesinde oluşabilecek acil vakalar için hizmet verecek.


Belediye Başkanı Selim Yağcı imzalanan protokol hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.


Bilecik Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğinde güzel ve anlamlı bir çalışmanın gerçekleştirildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Selim Yağcı şunları söyledi:


''Bugün Bilecik'te güzel ve önemli bir çalışmayı daha gerçekleştiriyoruz. Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde sağlık evini 112 Acil İstasyonu olarak kullanmak istediklerini belirttiler. Gerçekten ambulans çağrılarında ve acil çağrılarda hastanemizin yerine göre düşünüldüğünde Bahçelievler ve Hürriyet mahallesinin ulaşımı geç olduğundan o bölgelerde oluşabilecek olumsuz sağlık gelişmelerinde daha yakından daha acil bir şekilde müdahale edebilme noktasında katkı sağlayacak. Burada sağlık ekipleri hazır şekilde, teyakkuz halinde hekimleriyle birlikte hazır bulunacaklarını ifade ettiler. Biz de Belediye olarak bu yapmış olduğumuz tesisin bu amaçla kullanılmasında büyük memnuniyet duyduk. Herşey insanımız ve hemşehrilerimiz için. El ele gönül gönüle verdikten sonra aşamayacağımız hiçbir sorun yok. Tesisin işbirliğini ve acil istasyonunun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.


Bilecik İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Atıf Deniz ise imzalanan protokolün önemine değinerek; ''112 merkezlerinin stratejik noktalarda olması gerekiyor. Acil vakalara ulaşmadaki hıza da son derece önem veriyoruz. Belediyemiz ile işbirliği halinde güzel bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Bu hizmet ile bu bölgemizdeki insanlarımıza daha iyi ve hızlı bir hizmeti sunmuş olacağız. Ben bu anlamda bizlere bu mekanları ve imkanları sunduğu için Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı. 

 

Konuşmaların ardından, Sağlık Merkezi protokolü, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve İl Sağlık Müdürü Atıf Deniz tarafından imzalandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 112, ACİL, SAĞLIK, HİZMETLERİ, İSTASYONU, İÇİN, PROTOKOL, İMZALANDI,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı