301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Temmuz 2017 - Salı 12:44
 
14. Geleneksel Sarıdayı Pilav Günü Etkinliği Düzenlendi
İLÇELER Haberi


Sarıdayı köyündeki program, köy mezarlığında dua edilmesi ve camide mevlit okutulmasıyla başladı.
Milletvekili Halil Eldemir, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Dünyanın dört bir tarafındaki mazlumların Türkiye'ye ümit bağladığını belirten Eldemir, şunları kaydetti: "Ümit bağlanan bir ülkenin vatandaşı olmak bizleri her zaman birlik ve beraberlik içinde olmamızı gerekli kılıyor. Türk milleti birlik, beraberlik ve vatan sevgisiyle bundan sonra da mazlumların umudu olmaya devam edecektir. Bizleri bu organizasyonda bir araya getirenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın 14. Geleneksel pilav gününün her yıl  daha fazla katılımcıyla kutlandığını ifade ederek; "Örf, adet ve geleneklerinin yaşatılması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Kaynaşmaya vesile olan bu birliktelikler geçmişle gelecek arasında bağın kurulmasına vesile olur. Bu  etkinlikler inşallah uzun yıllar  gelecek nesillere de aktarılacaktır" dedi.

Sarıdayı Köyü Muhtarı Şerafettin Akay da 14'üncü kez düzenledikleri etkinlik sayesinde birlik, beraberlik ve kardeşliğin ön plana çıktığını dile getirdi. Konuşmaların ardından davetlilere pilav ve ayran ikram edildi.
Etkinliğe, Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğru, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet ÜstünCHP İlçe Başkanı Rıdvan Uğurlu, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, köy muhtarları ve davetliler katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 14., Geleneksel, Sarıdayı, Pilav, Günü, Etkinliği, Düzenlendi,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı