301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Temmuz 2015 - Cuma 08:46
 
2300 KİŞİ BİRLİKTE ORUÇ AÇTI
İLÇELER Haberi


Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen ve geleneksel hale gelmesi planlanan “9 Mahallede 9 İftar Yemeği” programlarının sekizincisi 4 Eylül Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2300 kişinin katıldığı iftar programında eller semâya kaldırılarak hep bir ağızdan dualar edildi ve oruçlar açıldı.

Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen iftar yemeği 4 Eylül Mahallesi’nde Gençlik Parkı’nın yanında düzenlendi. Diğer mahallelere göre nüfus yoğunluğunun fazla olması nedeniyle daha yoğun bir katılımın gözlendiği iftar yemeğinde vatandaşlar ramazan ayının güzelliğini bir arada yaptıkları iftar ile yaşadılar. Eski ramazanların ruhunu yaşatan ve mahalle sakinlerinin komşuları ile birlikte oruç açtığı programda birbirinden güzel, duygulu, şiir ve ilahiler seslendiren Besmele İlahi Gurubu dinleyenleri mest etti.

İftar programına eşi ile birlikte katılan Belediye Başkanı Fatih BAKICI iftar öncesinde bütün masaları dolaşarak vatandaşlarla görüştü. Başkan BAKICI daha sonra Ezan okunması ve ramazan topunun patlamasının ardından mahalle sakinleri ile birlikte orucunu açtı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı