301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Temmuz 2015 - Perşembe 00:29
 
AKILLI SİNYALİZASYON UYGULAMASINA GEÇİLECEK
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES)'in kurulması ile ilgili gündem maddesi görüşüldü. Akıllı sinyalizasyon sistemi olan bu uygulamaya ilişkin meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, bu sistemin kurulması için yapılacak protokolü gerçekleştirmek üzere meclisten belediye başkanlığına yetki istedi. Sistemin yap işlet devret modeli ile gerçekleşeceğini belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Bilecik'teki trafik uygulaması için güzel bir çalışmayı gündeme getiriyoruz. Söz konusu sistem sayesinde Bilecik trafiğinde rahatlama olacak. Ayrıca sistemin kurulumunda belediyenin kasasından para çıkmayacak. Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amacıyla ilimizde TEDES kurulması, bu sistemin kurulması için ilgili kurumlarla protokol yapmak üzere belediye başkanlığına yetki verilmesini, söz konusu sistemin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre yaptırılması ve 10 yıllığına işletilmesi konusunda meclisimizden yetki istiyoruz" dedi.

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Nedir?

TEDES, trafik akışının kontrolü ve ulaşım optimizasyonun yapılması, kent yaşantısının kurallara uygun, belli normatif yapıya kavuşturulması için ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacı ile geliştirilen bir denetleme sistemidir. TEDES, kural ihlali yapan araçların sensörler aracılığı ile tespiti sonrası, görüntü işleme yazılımları ile aracın plakasının tespit edilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabii tutulmasını kapsar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı