301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 05:57
 
BALKANLARDAN BİLECİK'E ''TARİH VE KÜLTÜR'' GEZİSİ
GÜNDEM Haberi


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye Genelindeki değerler eğitimi çerçevesinde faaliyetlere katılan öğrenciler, ilimiz ve ilçelerine yaptıkları gezi kapsamında Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı ziyaret etti.


Yunanistan'ın Trakya kesimindeki Osmanlı kasabası olan Gümülcine ve İskeçe kentlerinde yaşayan Türk öğrencilerinden oluşan heyedt, ecdat yadigarı toprakları gezmek üzere Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’e geldiler.

 

Edirne Darül Hadis Cami İmam Hatibi ve Kafile Başkanı Mahmut Eroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye Genelindeki değerler eğitimi çerçevesinde faaliyetlere katılan öğrencilerin Bursa, Bilecik, Söğüt, Ankara ve İstanbul'dan oluşan bir tur kapsamında geziler düzenlediğini belirterek; ''Ata toprağı Bilecik'te olduğumuz için büyük mutluluk yaşıyoruz. Bu ziyaretlerimiz ile gençlerimiz ve çocuklarımıza tarih bilincinin yanı sıra manevi değerleri anlatmak gibi önemli amaçları gözetiyoruz. Bursa ve Bilecik'i gezdik ve hayran kaldık. Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve ekibine de misafirperverlikleri dolayısıyla ayrıca teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.


Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaretin sonunda Darül Hadis Cami İmam Hatibi ve Kafile Başkanı Mahmut Eroğlu ve beraberindeki öğretmenlere, üzerinde Osmanlı Arması bulunan tablolar hediye ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BALKANLARDAN, BİLECİK'E, ''TARİH, VE, KÜLTÜR'', GEZİSİ,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı