301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Temmuz 2017 - Çarşamba 11:06
 
Bilecik Belediyesi Kök Hücre Bağışı İle İlgili Kampanya Başlattı
Sevgin İliklerime İşlesin Kampanyası Bilecik Belediyesi ve Türk Kızılayının İşbirliği İle Başlıyor
SAĞLIK Haberi


Bilecik Belediyesi ve Türk Kızılayı'nın işbirliği ile gerçekleştirilen ve kök hücre bağışının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla yapılan "Sevgin İliklerime İşlesin" isimli kampanyayla ilgili 27 Temmuz günü Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

Bilecik Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliğinde ''Sevgin İliklerime İşlesin'' adlı kampanya kapsamında Kök Hücre Bağışı çalışması gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili Bilecik Belediyesi'nden şöyle açıklama yapıldı:
"Sosyal Belediyecilik anlamında şu ana kadar birçok önemli ve anlamlı çalışmaya imza atan Bilecik Belediyesi; Türk Kızılayı ile birlikte hayati bir projeye daha imza atıyor. Gerçekleştirilen anlamlı ve önemli çalışma ile; Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkemizdeki 2 bini aşkın kök hücre nakli bekleyen hastaya umut aranacak.

Bilecik Belediyesi'nin girişimleri ile şu ana kadar birçok kurum ile temasa geçilerek, Kök Hücre Bağışında bulunmak isteyen insanlara erişim sağlandı. ''Sen de Umut Ol'', ''Bir Damla Kan Bir Can'' ve ''Sevgin İliklerime İşlesin'' şeklindeki slogan ve düşünceler çerçevesinde hazırlanan kampanyanın kamuoyuna tanıtım programı; Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde, 27 Temmuz Perşembe günü, saat:14:00'te gerçekleştirilecektir.

Kök Hücre Bağışı konusunda uzman kişiler tarafından bilgilendirmelerin yapılacağı programa 18 - 50 yaş arası bütün vatandaşlarımız davetlidir. Vatandaşlarımız; Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Bilecik Şubesinden gerekli bilgilerin alınabileceği kampanya için herhangi bir Kızılay merkezi ya da kan verme aracına giderek, Kök Hücre Bağışı için başvuruda bulunabilecek."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bilecik, Belediyesi, Kök, Hücre, Bağışı, İle, İlgili, Kampanya, Başlattı,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı