301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Temmuz 2017 - Çarşamba 06:14
 
BİLECİK BELEDİYESİ'NİN YENİ LOGOSU
GÜNDEM Haberi


Belediye Başkanlığımız tarafından hazırlanan ve temasında; Geçmişi'', ''Günümüzü'' ve ''Geleceği'' simgeleyen Bilecik Belediye Başkanlığı Logosunda yer alan;
 
Ay ve Yıldız: Bilecik Belediyesi Yeni Kurumsal Logomuzun ilk göze çarpan ve aynı zamanda ana teması olan ''Ay ve Yıldız'' bu vatan için canlarını feda eden Şanlı Türk Bayrağınımızı temsil etmektedir.
 
16 Altın Yıldız: Bilecik Belediyesi Yeni Kurumsal Logomuzun çevresini saran 16 adetten oluşan altın rengindeki 8 köşeli yıldız, Dünya Tarihindeki Şanlı Yerini Alan 16 Türk Devletini simgelemektedir. 
Kayı Boyu İşareti: Bilecik Belediyesi Yeni Kurumsal Logomuzun orta kısmında bulunan ve İki Ok Bir Yaydan Oluşan Osmanlı'nın ve Türk'ün Atası Oğuzların Bozoklar kolu olan Kayı Obasını temsil etmektedir. Ayrıca Bilecik Belediye Başkanlığı olarak Marka Tescili yapılarak koruma altına alınan Kayı Boyu Bayrağını simgelemektedir ve logomuzun ana temasını oluşturmaktadır.
 
Turkuvaz Rengi: Renk skalasında ismi Türklüğe ait tek renk olan Turkuaz Rengi aynı zamanda kuvvet, kudret, iskrar ve gücü temsil etmektedir. Geçmişi ile övünen geleceğe emin adımlar ile yürüyen marka şehir Bilecik'i oluşturma misyon ve vizyonuna sahip Bilecik Belediye Başlanlığı; logonun turkuaz renginin iç kısmında bulunan ağ desenleri; teknololojiğe, bilişime ve inovasyona açık bir hedef doğrultusunda ilerleyeceğinin bir göstergesidir.
 
Kayı Boyu Sembolündeki İki Ok: Bilecik Belediyesi Yeni Kurumsal Logomuzun orta kısmında bulunan  İki Ok; Allah'ın birliği ve tekliğini gösteren eden Elif'in işareti aynı zamanda Türk Devleti ve  Milleti'nin dik duruşunu temsil etmektedir.
 
11 Rakamı: Bilecik Belediyesi Yeni Kurumsal Logomuzun orta kısmında bulunan  İki Ok aynı zamanda Bilecik'imizin plakası olan 11'i temsil etemektedir.
 
" alt="" />
 
KISACA ;
 
Geçmiş, Günümüz ve Gelecek arasındaki bağın yanı sıra Yeni Türkiye Yolunda Bilecik'in de özel konumunun belirlendiği Bilecik Belediye Başkanlığı logosu; birçok yönden önemli ve anlamlı değerler üzerine hazırlanmıştır.
 
Temelde; 3 büyük amaç göz önünde bulundurularak, hazırlanan Bilecik Belediye Başkanlığı Logosunda Şanlı Geçmişimiz göz önünde bulundurularak hazırlandı. Buna göre; Üzerinde bulundurduğu 16 yıldız ile Şanlı Tarihimizdeki 16 Büyük Türk Devletini temsil ederken, orta bölümde yer alan altın yıldız rengindeki iki ok ve bir yaydan oluşan Kayı Boyu Sembolü yer almakta ve bu sembol, kuvvet ve kudretin birer göstergesi olarak, logoda yer almaktadır. 
 
Türk'ün Atası Oğuz’ların Bozoklar Kolu’ndan olan Kayı Obası’nın sancağında yer alan ve yayın her iki tarafında bulunan oklar, Allah'ın birliğini ve tekliğini ifade eden Elif anlamını da barındırmaktadır.
Günümüze ilişkin büyük anlamlar ve değerlerin de temsil edildiği Bilecik Belediye Başkanlığı Logosunda ise; Ortadaki Hilal ve büyük yıldız, Şanlı Türk Bayrağını  simgelemektedir. Arka zemin renginde yer alan ve Türk Yeşili olarak da ifade edilen Turkuvaz rengi; Yeni Türkiye Yolundaki İstikrarı ve Güçlü İktidarı temsil etmektedir. Aynı zamanda açık fikirliliğin, gururun, yardımseverliğin ve dayanışmanın sembolü olduğu gibi 'Değişim', 'Gelişim' ve 'Dönüşüm'ün de sembolü olarak yer almaktadır.
 
Logoda yer alan 8 köşeli yıldızlar ise; Merhamet ve şefkat, sabretmek, doğruluk, sır tutmak, sadakat, fakirliğini ve acizliğini bilmek, cömertlik, Rabbine şükretmek”   şeklinde Cennetin 8 kapısına işaret etmektedir.       
              
Geleceğe ilişkin büyük ve önemli değerler ile anlamları içerisinde barındıran Bilecik Belediye Başkanlığı Logosu'nun arka fonunda yer alan simgeler, geleceği temsil ederken, aynı zamanda sulh ve sükunetin renklerini içerisinde barındırmaktadır. Arka fon olarak Yeşil ve Kırmızı şeklinde iki renkte tasarlanan Belediye Başkanlığı Logosu, kullanım alanlarına göre Yeşil ve Kırmızı şeklinde hazırlanacaktır.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİLECİK, BELEDİYESİ'NİN, YENİ, LOGOSU,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı