301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ağustos 2015 - Çarşamba 18:48
 
BİLECİK'İN CADDELERİ, OSMANLI MOTFİLERİ İLE SÜSLENİYOR
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile, Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan Bilecik'te caddeler, Osmanlı motifli ışıklandırma sistemi ile aydınlatılıyor.

Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen projede, ''Çintemani'' adı verilen motif ile renkli bir görüntüye sahip olacak. Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, merkez Tevfik Bey, Cumhuriyet ve Ali Rıza Özkay Caddelerinde devam eden alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmaların son hali hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesi olarak güzel ve anlamlı bir çalışmaya daha imza attıklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, şunları kaydetti:

''Bilecik Belediyesi tarafından, şehrimizin birçok noktasında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız için hizmetlerimize her gün bir yenisini ekliyoruz. Estetik Sokak Aydınlatmaları çalışması kapsamında; Çintemani motifleri adı verilen bir motif üzerinde çalışıyoruz. Çintemani, Osmanlı İmparatorluğu döneminde gücün sembolü olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden padişah ve Şehzade kaftanlarında sık sık çintemani olarak isimlendirilen bu motif kullanılmıştır. Bilecik Belediyesi olarak, Çintemani'den esinlenerek yapılmış Otantik Osmanlı sanatını ifade eden motiflerle caddelerimizi süsleyeceğiz. Özel anotlanmış alüminyumlardan yapılan motif, hortum ve mini ledlerden oluşmakta. Motifte 6 bin 280 adet led kullanılmış olup, her bir Mini LED ampullerinden oluşan, suya karşı dirençli ve her türlü zor şartlara dayanıklı olan bir malzemeden üretilmiştir.''

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı