301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 05:46
 
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ, BİLECİK'TE
GÜNDEM Haberi


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bir dizi ziyaret, temel atma ve ödül törenlerine katılmak üzere Bilecik'e geldi. 
 
Bakan Tüfenkci'yi, Valilik önünde Vali Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Muammer Ergaş, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve daire müdürleri ile diğer ilgililer karşıladı. 
 
Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Tüfenkci, Bilecik'te bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''Bilecik manevi iklimi, tarihsel süreci ve insanları itibarıyla bölgenin öne çıkan illerinden birisi. Bilecik değişime, dönüşüme ve gelişime açık illerden birisi. Sanayi üssü ve aynı zamanda ticaretinde gelişmesi noktasında kavşakta bulunması hesabıyla bu noktadaki atılacak adımlarla beraber kentin büyüdüğünü ve değiştiğini kısa zamanda görebiliriz.'' dedi. 
 
Bakan Tüfenkci, Bursa-Bilecik karayolu yapımının da sürdüğünü anımsatarak, ''Bu yol esasında Bilecik önemi kadar Bursa'nın ve Marmara'nın da önemli bir güzergahı. Dolayısıyla o yolun hızlanması ve standardının yükselmesi gerekir. Bitmiş ihalenin başlanan sürecini hızlandırmak için gayret göstereceğiz. İş adamlarıyla ilin ve gelişmenin önündeki sıkıntıları konuşacağız. Esas Türkiye ekonomisinin gelmiş olduğu nokta ve Türkiye ekonomisinin içerisinde Bilecik'in refah düzeyini artırmak için neler yapılabilir, buradaki insanların yaşam standardını nasıl yükseltebiliriz? Bunları konuşacağız.'' ifadesinde bulundu.
 
Vali Büyükakın da dirilişin ve kurtuluşun şehri Bilecik'te Bakan Tüfenkci'yi ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirerek, ''Bilecik geleceğin yükselen bir yıldızı olacak. Özellikle madencilik ve tarım sektöründe büyük bir potansiyel vaad ediyor. Bu potansiyelin artırılmasına dönük yapılabilecek çalışmalarla ilgili bazı görüş alışverişinde bulunmak üzere bazı toplantılar gerçekleştireceğiz.'' diye konuştu.   
 
Bakan Tüfenkci, Vali Büyükakın ve berabenedekilerle bir süre sohbet etti. 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÜMRÜK, VE, TİCARET, BAKANI, TÜFENKCİ,, BİLECİK'TE,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı