301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Ağustos 2015 - Cuma 12:32
 
HASTANE YERİ YENİDEN DEĞİŞTİ
Bilecik'e yeni yapılacak hastanenin üniversitenin yanında bulunan alana yapılacağı açıklandı.
GÜNDEM Haberi


AK PArti Bilecik İl Başkanlığında ülkenin ve Bilecik'in gündemine dair yapılan basın toplantısında İl Başkanı Kadir Bayrak, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile görüşmeleri neticesinde yeni yapılacak hastane yeri için üniversitenin yanında bulunan ve kamulaştırılması tamamlanan alana yapılacağını belirtti.

Başkan Bayrak açıklamalarında şunları söyledi: “Sağlık Yatırımları Genel Müdürü ile ilimiz sağlık bürokratları geçtiğimiz hafta içerisinde bir görüşme gerçekleştirmiş hastanemizin avam proje ve fizibilite çalışmalarını tamamlamışlardır. Gerekli değerlendirmeleri yapmak üzere Milletvekilimiz, İl Belediye Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız ve İl Genel Meclis Başkanımızın da içinde yer aldığı bir heyet ile 11 Ağustos Salı günü Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ziyaret edilmiştir. Bakanımızın ziyaretinde Sağlık Yatırımlarından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı ile de biraraya gelinerek hastane yerimize ilişkin nihai karar alınmıştır. Yeni yapılacak Devlet Hastanemizin; yatak kapasitesi, şehrimizin gelişimi ve büyüme yönü düşünülerek, entegre sağlık tesisi haline dönüşümüne müsait olmayan, topografik yapısı ve içinden geçen doğalgaz hattının naklinin meydana getireceği sıkıntılar göz önüne alındığında uygun olmayacağı konusunda mütabakata varılan 38.000 metrekarelik İl Özel İdare alanından vazgeçilerek bir önceki 58.000 metrekarelik imar planında sağlık tesisleri alanı olarak görülen, Sağlık Bakanlığı’nca ödeneği gönderilip İl Özel İdaremizce kamulaştırılan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin yanındaki alana yapılması uygun görülmüştür”

Bayrak, Üniversite yanındaki arsanın kamulaştırma işleminin daha önce yapıldığını ve arsanın tapularının Özel İdare üzerinde olduğunu söyledi. Bayrak, Pazartesi günü İl Genel Meclisi’nin toplanarak tapuların Sağlık Bakanlığı’na tahsisi yönünde karar alacağını, sonrasında ise konunun hızlı bir şekilde ilerleyeceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bilecike, yeni, yapılacak, hastanenin, üniversitenin, yanında, bulunan, alana, y
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı