301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Şubat 2016 - Pazartesi 14:13
 
İL BAŞKANI BAYRAK 1 YILI GERİDE BIRAKTI
SİYASET Haberi


AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, başkanlıkta 1 yılı geride bıraktı. Başkan Bayrak 31 Ocak 2015 tarihinde AK Parti 5. Olağan Kongresinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kararıyla görevi Ramazan Kurtulmuş’tan devralmıştı. Göreve gelmesinin ardından 1 yıllık kısa süreçte 2 genel seçim gören Bayrak teşkilâtların desteğiyle 2 seçimden de başarılı çıkmasını bildi.

1 YILDA NELER YAŞANDI?

31 Ocak'taki olağan kongreden sonra Başkan Bayrak'ın ilk işi yönetim kurulu toplantısını yaparak Başkan Yardımcılarını belirlemek oldu. Görev dağılımının yapılmasının ardından 7 Haziran Genel Seçimleri için milletvekili aday adaylarının başvuruları alındı. Daha sonra yine yaklaşan genel seçimler öncesi parti teşkilâtı genel merkez tarafından bir dizi eğitime tabi tutuldu.

1 Mart günü AK Parti Bilecik teşkilâtı olarak milletvekili adaylarının belirlenmesi noktasında temayül yoklaması yapıldı. Ardından Başkan Bayrak ilçe teşkilâtlarını tek tek ziyaret ederek partinin seçim stratejisini ilçe danışma kurullarında anlattı.

7 Nisan günü AK Parti genel merkezi tarafından milletvekili adaylarının açıklanmasının ardından İl Başkanı ve ekibi 1.sıra adayı Halil Eldemir ile 2.sıra adayı Ramazan Kurtulmuş için çalışmalara başladı. Bayrak ilçe teşkilâtlarına milletvekili adaylarını tanıtarak seçim çalışmalarını koordine etti.

15 Nisan günü AK Parti adayları Başbakan Davutoğlu tarafından Ankara'daki seçim beyannamesinin açıklandığı programda tanıtıldı.

15 Mayıs günü Başbakan Ahmet Davutoğlu Bilecik'te miting yaparak partisinin yaptıklarını ve vaatlerini Bileciklilere anlattı.

7 Haziran genel seçimlerinde % 37,3 oy alan AK Parti Bilecik'te 1.sırada çıkarak Halil Eldemir'i meclise yolladı. 7 Haziran seçimleri sonrası 1.sırada çıkan AK Parti'nin tek başına hükümeti kuracak çoğunluğu elde edememesi ve yapılan koalisyon görüşmelerinden de sonuç alınamaması nedeniyle 1 Kasım'da yeniden sandığa gidildi. 

1 Kasım seçimlerinde AK Parti oylarını artırarak % 46,3’lük oranla Bilecik'te yeniden 1. parti oldu ve Halil Eldemir yeniden milletvekili seçildi. AK Parti oy sayısını da 49 binden 61 bine çıkardı.

BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞMELERİ

Kadir Bayrak’ın başkanlığı döneminde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmeleri Bilecik kamuoyunda yakından takip edildi. 10 başkan adayı ile başlayan kongre sürecinde başbakan ile görüşen 4 aday arasından seçilen Başkan Bayrak’ın 2014 yılındaki Söğüt Şenliklerinden sonra Başbakan ile ilk yakın teması bu mülâkat oldu.

Ardından Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında Başkan Bayrak, Başbakan ile ikili görüşme yapma fırsatı buldu. Bu görüşmeden kış aylarında seraları zarar gören İnhisarlı, Çaltılı ve civarındaki çiftçiler için 6 milyonluk yardım çıktı.

Daha sonra 15 Mayıs AK Parti Bilecik mitinginde Başbakanı, Başkan Bayrak ve teşkilât mensupları Bilecik’te ağırladı. Bu mitingde Bilecik’e birçok müjde verildi.

Son olarak ise yine bir il başkanları toplantısında AK Parti Genel Merkezindeki öğle yemeğinde İl Başkanı’nın bulunduğu Bilecik ekibinin masasına oturan Başbakan Davutoğlu masadakilere Bilecik’in kendileri için önemli bir olduğunu ve Bilecik için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak göreve geldiği 1 yıllık süre içinde 2 genel seçim geçirip Başbakan Davutoğlu ile birçok Bakanı Bilecik’te ağırlayarak Bilecik için birçok müjdenin verilmesini sağladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı