301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Temmuz 2017 - Cuma 15:07
 
Kalkınma Bakanlığı Onayladı
Osmaneli Belediyesi Tarafından Yapılan Tarihi Çarşının Restorasyon Projesi Kalkınma Bakanlığı Tarafından Onaylandı
İLÇELER Haberi


Osmaneli'nde Sakarya Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerindeki konak ve dükkanların tekrar canlandırılması ve restore edilmesiyle ilgili olarak yapılan projeyi Kalkınma Bakanlığı onaylandı. Bakanlıkça onaylanan ve yaklakış 1.200.000 TL yatırımla gerçekleştirilecek proje ile tarihi Osmaneli Çarşısı'nın yeniden canlanması ve iç turizmde kullanılması bekleniyor.

Daha önce Osmaneli Belediyesi ve BEBKA işbirliğinde ve Kalkınma Bakanlığı'nın himayesinde bu güne kadar; Ver Elini Osmaneli Projesi (Prof Dr Yunus Söylet İçmeler Tesisi), Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi projesi, Eğitimde Akreditasyon projesi, Eğitimcilerin eğitimi projesi, Sebze-Meyve paketleme tesisi projesi gerçekleştirilmiştir. İş Geliştirme Merkezi adı altında tarihi çarşının restorasyonu ile mekanın yeniden işlev kazanması projesinin de onaylanması ile Osmaneli bir değere daha kavuşmuş olacak..

Bugün Ankara'da Kalkınma Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahinyaptığı açıklamada; “Kalkınma Bakanlığımıza, BEBKA yöneticilerine, Başta proje yöneticisi Abdullah Tetik olmak üzere proje ekibimize teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde Osmaneli hedeflerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kalkınma, Bakanlığı, Onayladı,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı