301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 10:03
 
KARDELEN DERGİSİ ÇEYREK ASRA ULAŞTI
KÜLTÜR-SANAT Haberi


“Fikrin değerini bilenlere…” istinat eden ve çeyrek yüzyıla ulaşan Kardelen Dergisi’nin 85'nci sayısı çıktı. “Fikirsizlik kışında azimli Kardelen’iz” diye çıkış beyannamesindeki iddiasını ortaya koyan dergi 25. yıla ulaşmanın haklı sevincini, heyecanını ve gururunu yaşıyor.

Kardelen’in kurucusu ve sahibi Ali Erdal başyazısında; “Kardelen, 25 sene önce (Temmuz 1990) “Yıl:1, Sayı: 1” dedi. Ama Kardelen’in basılı dergi olarak bu zuhurundan önce, göz ardı edilmemesi gereken “hazırlık” denebilecek bir dönemi var: Okul duvar gazetesi ve devamı fotokopi dergiler...” diyerek aslında derginin evveliyatının çeyrek asırdan uzun olduğunu dile getiriyor.

Dergi editörü 85.sayısındaki yazısında Kardelen’in ilk günden beri süregelen gelenekleri, istikrarlı ve sağlam yayın çizgisi ile okuyucusunun ödediği bedel dışında güce dayanmayan bir fikir dergisinin de yaşayabileceğini gösterdiğini belirtirken site editörü ise 2001 yılından beri derginin internet sitesinin yayında olduğunu söyleyerek Kardelen Dergisi’nin bir okul olduğunu ifade ediyor.

Üstâd Necip Fazıl’ın “Anadolu Gençliği” adlı yazısıyla başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor. Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya kardelen@kardelendergisi.com adlı e-posta adresinden ulaşılabilir. Nice 25 yıllara… İyi okumalar…

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı