301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mart 2016 - Perşembe 11:10
 
KARDELEN'İN 87.SAYISI ÇIKTI
Çeyrek asırdır sadece "fikrin değerini bilenlere..." istinat eden Kardelen Dergisi'nin 87. sayısı çıktı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi


Kardelen dergisi, yeni sayısında “Ne işimiz var bizim Suriye’de” diyenlere verilen cevapları ele alıyor.  Dergide bu soruyu soranlara şu şekilde cevap veriliyor: "Ne işimiz var bizim Suriye'de?" demeyecek ülke bir taneyse, o Türkiye'dir. Bu sözü, hangi memleketin politikacıları söyleyebilir? Koreli söyleyebilir. Kanadalı söyleyebilir. İsveçli söyleyebilir. Çin, İngiliz, Fransız, Meksika, Somali, Endonezya… Hattâ Amerika ve Rusya. Yani Suriye'ye uzak olanlar. Ama Suriye'ye komşu, hele onunla uzun sınırı olan devletlerin politikacıları, 'Suriye'de olanlara boş ver' mânâsına, basiretsiz lâflar edemezler. Zira orada yanan ateş, bize de sıçrar. Ateşten kaçanların sığınacağı ülkenin siyasîleri, Suriye'de olan bitenler bizi ilgilendirmez diyemez.

Bu sayıda dergi editörü, yanı başımızın ateş çemberi olduğunu, Suriye’de bir insanlık dramı yaşandığını ve birçok ülkenin burada bulunmasına rağmen bir terör örgütüyle baş edemediğini ifade ediyor. Üstâd Necip Fazıl’ın "Milli Politikada Devirler" adlı yazısıyla başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya kardelen@kardelendergisi.com adlı e-posta adresinden ulaşılabilir. İyi okumalar…

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çeyrek, asırdır, sadece, "fikrin, değerini, bilenlere", istinat, eden, Kardelen,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı