301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Eylül 2016 - Perşembe 08:48
 
KAYI ŞEHRİ BİLECİK'E İKİ YENİ ANIT
Kuruluş, Kurtuluş ve Dirilişin Şehri Bilecik; Bilecik Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında yapımı gerçekleştirilen ve ilimize özgü simgeleri yansıtan anıtlar ile buluşmaya devam ediyor.
GÜNDEM Haberi


Taşıdıkları önemli anlamların yanısıra şehrin estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayan ''Bilecik'' temalı yazılı anıt ile ''3 Boyutlu Kayı Boyu Anıtı'' şehirdeki yeni yerlerini aldı.

Bilecik Belediyesi tarafından şu ana kadar şehrin dört bir köşesine yerleştirilen 3 boyutlu Osmanlı Arması, Yükselen Türkiye Yıldızı Anıtı, Şehit Asker Anıtı, Türkmeneli Caddesi Kardeşlik Anıtı, Parlayan Ay Yıldız Anıtı, Eğitim ve Bilim Temalı Anıta ek olarak, hazırlanan yeni simge ve anıtlar, Bilecik'in turizm ve tanıtımında önemli işlevler üstlenecek.

Şehir mobilyalarını zenginleştirme çalışmaları kapsamında; daha önce İstanbul-Ankara karayoluna yerleştirilen ve gerek bölgemizde gerek bütün ülkemizde büyük bir beğeni ile takip edilen 3 Boyutlu Kayı Boyu Anıtı'nın bir benzeri, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önüne yerleştirilirken, Bilecik temalı yazı ise Cumhuriyet Meydanı'ndaki yerini aldı.

Kayı Şehri Bilecik'te vücut bulan Kayı Boyu Anıtı, her yıl yaklaşık 500 bin insanın uğradığı Kültür ve Kongre Merkezi önündeki yerini alırken, Cumhuriyet Meydanı'na yerleştirilen Bilecik temalı yazı da şehrimizden daha çok fotoğraf karesinin çıkmasını sağlayacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kuruluş, Kurtuluş, Dirilişin, Şehri, Bilecik, Bilecik, Belediyesi, tarafından, ş
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı