301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Temmuz 2017 - Cumartesi 07:58
 
OSMANELİ'DE “DOĞA AMAÇLI EĞİTİM PROJESİ“ BAŞLADI
İLÇELER Haberi


Osmaneli'de üçüncüsü gerçekleştirilen “TÜBİTAK 4004 PROJESİ” kapsamında düzenlenen “Doğa Amaçlı Eğitim” programı Osmaneli Belediyesi Necla Hanım Konağı’nda başladı.

29 Haziran-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında devam edecek olan “Doğa Amaçlı Eğitim” projesi ile Osmaneli’ndeki doğal yaşam, bitki türleri, hayvan türleri, gözlem, araştırma ve envanter çalışmaları başlıklarıyla Osmaneli’nin doğal kaynakları tespit edilecek. Yapılacak bu bilimsel çalışmalar neticesinde elde edilen veriler Osmaneli Belediyesi Yayınları ismi ile literatüre girecek.

Doğa Amaçlı Eğitim Projesi kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. İdris OĞURLU, Prof. Dr. Hale GEZER, Prof. Dr. Ahmet Talat SAYGAÇ, Doç. Dr. Hamit Haluk SELİM, Doç. Dr. Suat TÜRKOĞUZ, Doç. Dr. Mehmet TOPAY, Doç. Dr. Ahmet DOĞAN, Doç. Dr. Yasin KARATEPE ve Yrd. Doç. Dr. Gül Aslı AKSU başta olmak üzere yaklaşık 20 akademisyen ilçeye geldi.

Proje için ilçeye gelen misafirler Osmaneli Belediyesi Prof. Dr. Yunus SÖYLET İçmeler Tesisi’nde konaklayacak. Bu vesile ile de Şifalı İçmeler Tesisi 100 yatak kapasitesi ile ilk kez turizme açılmış olacak.

Osmaneli Belediyesi Necla Hanım Konağı’nda başlayan programda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, “Üniversitelerle her alanda olan işbirliğimiz artarak devam ediyor. Yaklaşık 20 üniversite ile ilçemiz Osmaneli için birçok projede işbirliği yapıyoruz. Osmaneli Kaymakamlığı, İŞKUR, KOSGEB, Milli Eğitim, Osmaneli İlçe Tarım gibi kurumlarla da sürekli yeni projeler üretiyoruz. Ayrıca Osmaneli’nin tarihinin doğru bir biçimde gün yüzüne çıkartılması ve Osmaneli Belediyesi Yayını olarak kitaba dönüştürülmesi öncelik verdiğimiz konulardandır. Kısacası Osmaneli’ni turizmde çok ayrı bir değer olarak tanıtmaya çalışıyoruz. Siz değerli hocalarımıza, değerli katılımcılarımıza ilçemize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor, tekrar hepinize 'Hoşgeldiniz' diyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı