301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Kasım 2015 - Salı 08:28
 
OSMANLI PADİŞAHLARI TARİH ŞERİDİ PROJESİ'NE ÖDÜL
Kuruluşun ve Kurtuluşun şehri Bilecik'e, Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi ödüle layık görüldü.
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği’nin 14 yıldır düzenlediği Özendirme Yarışması’nda şehrimizi yeni bir ödül kazandırdı.

Her yıl Antalya’da büyük bir ilgiyle izlenen YAPEX Restorasyon Fuarı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde Bilecik Belediyesi, ''Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda Bilecik'imize kazandırmış olduğu ödülü aldı.

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 36 Osmanlı Padişahı Ataları Şeyh Edebali'nin Huzurunda'' temasıyla hazırlanan Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi ile yarışmaya katılan çalışma, alanında büyük bir beğeni toplayarak, ödüle layık görüldü.

Restorasyon ve yapı sektörüyle tarihi belediyeleri, akademisyenleri ve uzmanları bir araya fuar kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninden birçok belediye ayrı ayrı dallarda ödül sahibi oldu.

Yarışmaya 32 belediye, toplam 51 proje ile başvurdu. Törende büyük ödül ve özel ödüllerin yanı sıra 5 proje, 5 uygulama ve 6 süreklilik ödülü ile 13 başarı belgesi sahiplerine verildi.

Tarihi Kentler Birliği ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, törende yaptığı konuşmada; yarışmayı özendirmek amacıyla hazırladıklarını belirterek 14 yılda binin üzerinde başvurunun olduğunu söyledi. Toplamda 209 koruma projesine ödül verdiklerini de belirten Yılmaz, birliğin verdiği hibe desteğiyle de 190 projenin hayata geçirildiğini söyledi.

Koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre, istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden belediyelere de süreklilik ödülü verildi.

Jüri tarafından ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Belediyesi, Buldan Belediyesi, Eflani Belediyesi, İncesu Belediyesi, Kadıköy belediyesi, Kartal Belediyesi, Nevşehir Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Sivrihisar Belediyesi, Talas Belediyesi, Ünye Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi 13 belediyeye tarih ve kültür mirasının korunması konusunda değerli katkılarından ve başarılı faaliyetlerinden dolayı başarı belgesi ile ödülleri taktim edildi.

Bilecik Belediyesi'nin almaya hak kazandığı ödülü, Bilecik Belediyesi Meclis üyesi Aydın Çelebi, programa katılarak, aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kuruluşun, Kurtuluşun, şehri, Bilecike, Bilecik, Belediyesi, tarafından, şehrimi
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı