301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Temmuz 2017 - Salı 12:45
 
Söğüt Demokrasi Bayramını Kutladı
İLÇELER Haberi


Türkiye’nin 81 ilinde ve tüm ilçelerinde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü programı Söğüt ilçesinde de kutlandı.

Saat 20:00'da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sergisi”nin Söğüt Hükümet Konağı önünde açılışının yapılmasından sonra, Ertuğrulgazi Türbesi'nin önünden geniş bir katılımla Küre Köyü Mehter Takımı ile birlikte Söğüt Hükümet Konağı'nın önüne kadar “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Söğüt Hükümet Konağı önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program ise  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay ve Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu'nun konuşmalarının ardından okunan şiirler ile program devam etti.

Canlı olarak yayınlanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarının ardından Küre Mehteran Takımının çaldığı marşlarla devam eden programda vatandaşlar hep birlikte “Darbe Kalkışması Belgeseli”nin izlediler. Şehitler adına birlikte yapılan duanın ardından tüm camilerde Sala ve Ezan okunması sonrasında alanda bulunan vatandaşlarımıza etli pilav ikram edildi.

Program birlikte kılınan Sabah namazının ardından vatandaşlara Çorba ikramı ile son buldu. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Söğüt, Demokrasi, Bayramını, Kutladı,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı