301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 09:46
 
TARİH ŞERİDİ PROJESİNDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesi kısa bir süre sonra tamamlanarak, hizmete girecek.

Proje tamamlandığında, Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları olan Bilecik'te; Osmanlı padişahları ile dönemine ilişkin detaylı bilgilerin aktarılacağı, aynı zamanda sahip olacağı Osmanlı Sarayı Has Bahçe esintili peyzaj çalışması ile misafirlerine eşsiz bir görüntü sunulacak. Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve Fen İşleri Müdürü Halit Doğan, çalışmanın gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesindeki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, şunları söyledi:

''Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılacak olan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projenin uygulandığı alanda incelemelerde bulunduk. Burada çalışmalar her alanda tüm hızıyla devam ediyor. Projemiz kapsamındaki yapısal işlerimiz bitti. Şu aşamada peyzaj uygulamasına geçtik. Toprak tesviyesi yapıldı, peyzaj yapılacak alanlar belirlendi. Çiçek ve ağaç öbeklerinin olacağı alanlar belirlendi. Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor ve peyzaj çalışmasında da uzman bir ekip çalışacak. Projemiz kapsamında bir Nilüfer havuzumuz var. Onun da altlığı hazırlandı. Dediğimiz gibi projenin bitmesine az bir süre kaldı. Zaten bizim inşaat olarak kaba çalışmalarımız bitti. Projede asıl olarak kendini gösterecek olan peyzaj ve süsleme çalışmaları kaldı. Bununla birlikte peyzaj çalışmasında gerekli olan bütün bitki, çiçek ve ağaçlarımız geldi. Çalışmaların bitmesiyle insanlarımız burayı ziyaret edecek ve gerçekten de etkilenecekleri, huzur bulabilecekleri bir alana dönüşecek.''

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı