301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Haziran 2015 - Cuma 09:08
 
TERAVİH SONRASI OSMANLI ŞERBETİ
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi tarafından, Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları olan Bilecik'te, birbirinden güzel gelenekler yaşatılmaya devam ediliyor. Ramazan ayına ilişkin birçok güzelliği hemşerilerimizle buluşturan Bilecik Belediyesi, her mahalledeki iftar buluşmaları, Ramazan ayı boyunca Kültür Sitesi'ndeki iftar ve sahur sofrası gibi güzel faaliyetleri gerçekleştirmenin yanısıra, Ramazan ayı boyunca birçok camide teravih namazı çıkışında vatandaşlara, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan Osmanlı Şerbeti ikramı yapılıyor.

Yine tüm mahallelerimizde Mukabele programlarını gerçekleştiren Bilecik Belediyesi Ramazan ayının birçok yönden verimli ve dolu dolu geçmesini sağlıyor. Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları olan Bilecik'te ecdadımızdan kalan birçok güzel geleneği yaşatan Bilecik Belediyesi tüm Ramazan ayı boyunca; Dursun Fakih Cami, Soğuksu Mahallesi Camii, İstasyon Cami, Yediler Cami, Çamlıca Öğrenci Yurdu, İmam Hatip Lisesi Camii, Mihalgazi Cami, Ertuğrulgazi Çarşı Cami, Kırklar Camii, Dedeoğlu Camii, Bala Hatun Camii, Kayıboyu Cami, Osmanlı Camii, Edebali Camii, Osmangazi Camii, Orhangazi Camii ve Dindar Pasajında hemşerilerimize Osmanlı Şerbeti ikram edecek. Bilecik Belediyesi, öğrenciler tarafından yöresel kıyafetlerle sunulan ve Selçuklular ile Osmanlı Devleti dönemlerinin yaygın bir geleneği olan şerbet kültürünü ilimizde yaşatmış oluyor.

VATANDAŞLARIMIZLA SAHUR SOFRASINDA BİR ARAYA GELİYORUZ

Ramazan ayını, gerçekleştirdiği birçok etkinlik ile dolu dolu geçmesini sağlayan Bilecik Belediyesi, hemşerilerimizi ve misafirlerimizi sahur sofrasında bir araya getiriyor. Bütün mahallelerimizdeki hemşerilerimizi iftar sofrasında bir araya getiren Bilecik Belediyesi hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, Ramazan ayında hemşerilerimizi ve misafirlerimizi sahur sofrasında da ağırlamaya başladı.

Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi, bütün Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızı iftar sofrasında buluştururken, aynı zamanda sahur yemeğinde bir araya getiriyor. Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonluğunda gerçekleştirilen ve sosyal belediyecilik anlamında örnek olan çalışma ile, şehir merkezindeki kültür sitesinde vatandaşlarımızı sahurun bereketini yaşamaya davet ediyoruz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı